Elche Real Madryt

La Liga: decydujący punkt zdobyty w doliczonym czasie gry

Królewscy zremisowali z Elche CF 2:2 (0:1) w spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga. Do 82. minuty goście utrzymywali się na prowadzeniu 2:2, jednak Real Madryt ostatecznie wywalczył remis. Decydująca bramka padła w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Elche i Real Madryt – sytuacja rankingowa

Przed meczem Królewscy byli liderem hiszpańskiej La Liga. Ich dorobek wynosił 49 punktów. Real Madryt miał trzy “oczka” przewagi nad Sevillą FC, a ostatnio zwyciężył nawet z Valencią CF 4:1. Elche znajdowało się dopiero na piętnastej pozycji i miało jedynie 22 punkty. W ubiegłej serii gier zwyciężyło 1:0 z Villarreal CF.

Real Madyt – Elche: przebieg spotkania

To spotkanie nie wyróżniało się pod względem ilości dogodnych sytuacji podbramkowych. Zmiana nastąpiła dopiero w 33. Minucie meczu. Helibelton Palacios dokonał faulu we własnym polu karnym i Królewscy mieli “jedenastkę”. Do piłki podszedł Karim Benzema, którego strzał padł ponad poprzeczką.

Niewykorzystane sytuacje powracają niczym karma. Real Madryt przekonał się o tym w 42. minucie. Do piłki dogranej w pole karne wyskoczył w ogóle niekryty Lucas Boye i strzałem głową z bliska zdobył punkt dla swojego klubu. Tym samym Królewscy do przerwy przegrywali 0:1.

Siedem minut po zmianie stron Real Madryt miał znów okazję strzału karnego po zagraniu Diego Gonzaleza. Arbiter postanowił skorzystać z systemu VAR. Kolejno anulował “jedenastkę”, nie doszukując się złamania przepisów gry. W 77. Minucie Boye dojrzał partnera w polu karnym. Pere Milla był niekryty i kopnięciem w lewy róg podwyższył wynik swojej drużyny.

Real wzmocnił swoją ofensywę. Trzy minuty później Casemiro wyskoczył do dogrania z rzutu rożnego – udało mu się trafić jedynie w poprzeczkę. W 82. minucie Królewscy otrzymali kolejny w tym meczu rzut karny. Tym razem po zagraniu przy pomocy ręki. Do piłki podszedł Luka Modrić i silnym strzałem zdobył punkt.

Wydawało się, iż Elche skończy to spotkanie zwycięstwem. Jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry Królewscy doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne do główki wyskoczył Eder Militao. Zawodnik skierował piłkę bezpośrednio do siatki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W tabeli Real Madryt pozostał liderem, natomiast Elche wciąż zajmuje 15. pozycję.

One thought on “La Liga: decydujący punkt zdobyty w doliczonym czasie gry

1. Bramki strzelone w doliczonym czasie gry najbardziej bolą przeciwnika. Bronisz przez 90 minut i bramka pada w ostatniej minucie meczu.