Młode talenty w Real Madryt

Odpowiedź Realu Madryt na transfer nastolatka do FC Barcelony

Enrique Herrero wróci do Hiszpanii i zostanie nowym zawodnikiem Realu Madryt – podaje Sport1. Do chwili obecnej był on związany kontraktem z Eintrachtem Frankfurt. 

Dwa talenty z Eintrachtu Frankfurt 

W szeregi Eintracht Frankfurt latem 2021 roku dostali się Enrique Herrero i Fabio Blanco z młodzieżowych drużyn Vilarrealu i Valencii. Obaj piłkarze mieli stopniowo przebijać się do pierwszego zespołu oraz w przyszłości przynieść klubowi ogromne pieniądze. 

Tak opracowana strategia jednak nie doszła do skutku, a po niemal pół roku przygoda obu zawodników z Niemcami brutalnie się skończyła. Blanco rozstał się z Eintrachtem już na początku stycznia. PC Barcelona postanowiła zakupić 17-latka za niespełna pół miliona euro. W chwili obecnej będzie on występował jedynie w drużynie rezerw. 

Real Madryt musiał odpuścić sobie walkę o Blanco 

Ściągnięciem Blanco interesował się także Real Madryt, jednak finalnie tę walkę przegrał. W zamian za to postanowił pozyskać drugi hiszpański talent z Eintrachtu, a więc Herrero. Obie strony doszły już do porozumienia, a finalizacja jest jedynie kwestią najbliższych dni. 

W ten sposób niemiecki sposób traci dwie inwestycje. Z Herrero były wiązane wielkie nadzieje, ponieważ podpisany kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. W pierwszym teamie nie dał rady jednak zadebiutować, dlatego dalsza współpraca dla 17-latka nie miała znaczenia.