Pewne zwycięstwo Realu Madryt na inaugurację Ligi Mistrzów

Real Madryt zaczął rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzów od wyjazdowego meczy przeciwko Celticowi Glasgow. Praktycznie wszyscy przed meczem wskazywali na Real jako murowanego faworyta spotkania. I tak naprawdę nikt się nie zawiódł bo podopieczni Ancelottiego świetnie wywiązali się z tej roli. „Królewscy” nie pozostawili najmniejszych złudzeń swoim rywalom i pewnie zwyciężyli 3:0. Tym samym potwierdzili swoje aspiracje do walki o najwyższe trofea na arenie europejskiej. Takie spotkania jasno pokazują, że Real Madryt będzie jednym z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23.

Prawdziwy talent

W przeciągu kilku ostatnich tygodni większość dziennikarzy sportowych przy okazji meczy Realu wskazywała na ogromną dominację fizyczną madryckiego zespołu. Podczas gdy rywale „Królewskich” prezentują się w drugich połowach spotkań znacznie słabiej kondycyjnie, podopieczni Ancelotti’ego potrafią zachować dobre tempo gry przez całe spotkanie. Taka przewaga kondycyjna zbiera swoje żniwo. Real Madryt większość z dotychczas rozegranych w tym sezonie spotkań wygrywa dzięki golom zdobytym w drugiej połowie. W spotkaniu rozgrywanym w Glasgow piłkarze Realu zaprezentowali nie tylko świetne warunki fizyczne, ale także bardzo dojrzały i spokojny futbol. Warto tu wspomnieć, że bez problemów utrzymywali się przy piłce i wymieniali wiele podań. Przy pierwszej bramce było ich aż 22.

Rozstrzygająca druga połowa

Po raz kolejny Real wygrał spotkanie w drugiej połowie. Pierwsza bramka w meczu padła w 56. minucie. Strzelcem był Vinicius. Jak już wcześniej wspomnieliśmy trafienie był przypieczętowaniem akcji, na którą złożyły się 22 podania. Jednak nawet taka akcja nie pokazał w pełni dyspozycji do gry pozycyjnej jaką tego dnia mieli zawodnicy Realu. Do rangi dzieła sztuki należy wynieść 3. bramkę zdobytą przez Królewskich w tym spotkaniu. W 77. minucie do siatki trafił Hazard. Zanim jednak to się stało Belg wraz z kolegami wymienił aż 33 podania. To chyba jedna z dłuższych akcji rozegranych przez madrytczyków. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się także Luka Modrić. Pewne zwycięstwo 3:0 pozwala ze spokojem oczekiwać na kolejne mecze.