Hiszpańskie kluby ze wsparciem ze strony władz ligowych

La Liga wesprze swoje kluby w blokowaniu wyjazdów zawodników na mecze reprezentacji w Południowej Ameryce. Kluby w całej La Liga przygotowują się obecnie do wysłania zawodników na reprezentacje zaraz po rozegraniu meczów ligowych w ten weekend.

Ale po tym, jak FIFA ogłosiła CONMEBOL okienko reprezentacyjne miałoby zostać przedłużone o dwa dni, co oznacza, że część zawodników nie zdążyłaby wrócić do czasu rozegrania kolejnych serii gier w La Liga. Dlatego też wiele klubów La Liga, w tym Barcelona i Real Madryt poczuło oburzenie i postanowiło zablokować wyjazdy zawodników na zgrupowania swoich reprezentacji.

Kluby Premier League zrobiły to samo, a szefowie zarówno angielskiej jak i hiszpańskiej ligi w pełni poparli decyzję swoich klubów. La Liga obiecuje wykorzystać wszystkie dostępne legalne drogi, podczas gdy FIFA jeszcze nie odpowiedziała.

Pełne oświadczenie La Liga brzmi: „Hiszpańskie stowarzyszenie rozumie, że kalendarz światowy nie może i nie powinien być modyfikowany w ten sposób, zwłaszcza gdy istnieją alternatywne rozwiązania. LaLiga, za pośrednictwem Forum Lig Światowych, wyraziła już swój dyskomfort w tej sytuacji i braku wrażliwości wobec klubów w kwestii, takiej jak kalendarz międzynarodowy, który jest ustalany i uzgadniany z czteroletnim wyprzedzeniem i do którego ligi krajowe już dostosowały się, biorąc pod uwagę okoliczności COVID, ale zawsze w sposób uzgodniony między wszystkimi zaangażowanymi stronami. LaLiga wezwie zaatakowane kluby na spotkanie w nadchodzących dniach”.

Poniżej znajduje się pełna lista południowoamerykańskich graczy La Liga, którzy zostali powołani na ten międzynarodowy okres.

Rulli (Argentyna), Montiel (Argentyna), Pezzella (Argentyna), Foyth (Argentyna), Acuña (Argentyna), De Paul (Argentyna), Guido Rodríguez (Argentyna), Papu Gómez (Argentyna), Correa (Argentyna), Housemiro ( Brazylia), Militão (Brazylia), Claudio Bravo (Chile), Enzo Roco (Chile), Alarcón (Chile), Estupiñan (Ekwador), Alderete (Paragwaj), Arzamendia (Paragwaj), Tapia (Peru), Abram (Peru), Luis Suárez (Urugwaj), Giménez (Urugwaj), Araújo (Urugwaj), Arambarri (Urugwaj), Valverde (Urugwaj), Brian Rodríguez (Urugwaj), Maxi Gómez (Urugwaj), Darwin Machís (Wenezuela).

źródło: football-espana.net