„Królewscy” sprowadzą reprezentanta Niemiec

Leon Goretzka jest jednym z najlepszych zawodników Bundesligi. Piłkarz Bayernu Monachium wyrobił sobie mocną pozycję. Zarówno w klubie, jak i reprezentacji, w której wydaje się być nie do zastąpienia. Jego kontrakt z klubem z Monachium mija w 2022 roku i to właśnie ta data jest kluczowa.

Według hiszpańskich mediów, to właśnie w 2022 roku Leon Goretzka zamieni Monachium na gorący Madryt. Gazety z półwyspu Iberyjskiego wyprzedzają się z informacjami na temat transferu Niemca do Realu Madryt. Niemiecki pomocnik ma obecnie 26 lat. W przyszłym roku powinien wejść w najlepszy wiek dla zawodników na swojej pozycji. To oznacza, że przy odrobinie szczęścia będzie miał wszystko, by stać się nowym liderem pomocy w zespole „Królewskich”. Luka Modrić ma 35 lat i już bliżej końca kariery niż jej początku. Podobna sytuacja z Tonim Krossem, choć niemiecki środkowy pomocnik jest młodszy od Chorwata o cztery lata.

To właśnie po nich miałby przejąć schedę w Realu  Leon Goretzka. Pomimo zainteresowania ze strony „Królewskich” Bayern najprawdopodobniej spróbuje jeszcze przekonać zawodnika do pozostania w klubie. Goretzka jest zawodnikiem, którego w swoich szeregach warto mieć jak najdłużej. Wiedzą o tym w Monachium i za wszelką cenę będą chcieli zatrzymać go w Bayernie. W przypadku, gdy Bayernowi się nie uda Real będzie miał konkurencję. Sytuację Goretzki żywo obserwuje Manchester United, który potrzebuje wzmocnień, by wrócić do elity na dłużej.

źródło: managingmadrid.com