Pierwsza kluczowa zmiana Carlo Ancelottiego

Carlo Ancelotti objął Real Madryt dwa tygodnie temu i z miejsca zajął się zmianami, w klubie. Według hiszpańskich mediów, włoski trener ciężko pracuje nad wprowadzeniem ich w życie, tak by dały wymierny skutek w przyszłości.

Przede wszystkim szkoleniowiec z Włoch skupił się na rewolucji w sztabie szkoleniowym. Zaczął od zmian w zespole od przygotowania fizycznego. Według wielu ekspertów to właśnie było największą bolączką „Królewskich” w ostatnim sezonie. Ponad sześćdziesiąt kontuzji w ciągu jednego sezonu mówią same za siebie. Coś w przygotowaniu fizycznym nie do końca funkcjonowało.

Według hiszpańskiej „Marki”, Carlo Ancelotti i Antonio Pintus (trener od przygotowania fizycznego) pracują ciężko nad stworzeniem dobrego planu treningowego. Założenia tego planu mają być takie, by zawodnicy Realu nie doznawali tylu kontuzji mięśniowych co w poprzednim sezonie.

Mówi się, że nowy plan zakłada przeprowadzanie większej ilości testów fizycznych. Niemalże na porządku dziennym. Piłkarze mają pracować bez wyjątków i żadnego pobłażania czy specjalnych statusów w drużynie. W dalszej kolejności włoski szkoleniowiec wraz ze swoimi trenerami mają zająć się nawet planami dietetycznymi piłkarzy.

źródło: football-espana.net