Real odzyskuje moc

Ostatni wpis poświęciliśmy w dużej mierze przegranemu spotkani Realu Madryt z FC Barceloną. Wprawdzie było to spotkanie towarzyskie jednak „El Classico” zawsze wzbudzają wiele emocji w kibicach. Tym razem dla fanów drużyny z Madrytu wynik meczu był gorzką pigułką do przełknięcia. Sparing obnażył także jeden z większych problemów, z którym musi się mierzyć Carlo Ancelotti. Problemem tym jest brak zmiennika dla Benzemy. W minioną niedzielę piłkarze „Królewskich” rozegrali kolejne spotkanie kontrolne. Tym razem mecz wyglądał zupełnie inaczej. Real Madryt zdaje się odzyskiwać moc. Co więcej, na horyzoncie pojawia się także rozwiązanie problemu zmiennika dla Karima Benzemy.

„Stara Dama” pokonana

W 3. z kolei meczu sparingowym rozegranym podczas trwającej obecnie przerwy miedzy sezonami, Real Madryt pokonał Juventus 2:0. Patrząc na wyniki i postawę piłkarzy we wszystkich 3 spotkaniach, to właśnie mecz z Juventusem pozwala fanom Realu mieć nadzieję na dobre występy w nadchodzącym sezonie. Od początku spotkania zawodnicy Ancelottiego prezentowali się bardzo dobrze. Dominowali jeśli chodzi o posiadanie piłki, a po stracie szybko przechodzili do pressingu czym skutecznie utrudniali rozgrywanie przeciwnikowi. Taka gra przyczyniła się od objęcia prowadzenia w 19. minucie. Po faulu na Viniciusie Juniorze podyktowany został rzut karny. Do piłki odszedł Karmi Benzema i pewnym strzałem pokonał bramkarza Juve. W drugiej połowie Ancelotti zmienił praktycznie cały skład. Na boisku pojawili się chociażby Tchouameni i Camavinga. Prawdziwe przebudzenie zanotował Eden Hazard, który wypracował 2 bramkę dla Realu. Jego piękną akcję celnym strzałem wykończył Marco Asensio.

Zastępstwo

Hiszpańskie media donoszą, że na celowniku Realu znalazł się 22-letni Amine Gouiri. Młody napastnik występuje obecnie w lidze francuskiej. Jego klub – OGC Nice – wycenia go na 40 mln euro, ale możliwe że uda się wynegocjować niższe kwotę odstępnego. Wiele wskazuje na to, że Francuz dołączy do Realu dopiero w 2023 roku, a najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w swoim obecnym klubie. W ostatnim sezonie Gouiri zdobył 10 bramek i 9 asyst w 38 meczach.