Wiara w Viniciusa opłaciła się Perezowi

Jest wiele powodów, dla których fani Realu Madryt mają wątpliwości z Florentino Perezem. Nie udało mu się zastąpić jednego z najlepszych duetów środkowych obrońców wszechczasów, jego pomysł na Europejską Super Ligę był idiotyczny, a wyciekające taśmy z jego komentarzami na temat klubowych legend wcale mu nie pochlebiają. Ale musimy też dać mu uznanie tam, gdzie zasługuje na uznanie. Jego wiara w Vinicius Junior od czasu podpisania kontraktu z człowiekiem z Flamengo opłaciła się.

Winicjusz wszedł do sezonu w połowie sezonu 2018-2019, olśniewając dla Realu Madryt, zanim doznał kontuzji. Zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął działać w latach 2019-2020, ale ostatecznie był decydujący w triumfie w lidze Realu Madryt. Stworzył bramkę z ławki przeciwko rywalom Atletico Madryt w wygranym meczu i strzelił pierwszego gola w wygranym 2:0 meczu na Santiago Bernabeu nad czołowymi pretendentami do tytułu Barcelony.

Pomimo tych wzlotów w drugiej połowie sezonu 2019-2020 i dobrego startu strzeleckiego w latach 2020-2021, Vinicius Junior wywołał w zeszłym sezonie gniew Madridistas za jego niespójną grę i mnóstwo straconych okazji. Jego strzelanie było czasami zaskakująco słabe, a nawet koledzy z drużyny nie ukrywali swoich zszokowanych reakcji. Na przykład Vini miał niesamowity solowy występ przeciwko Atalanta w Lidze Mistrzów, tylko po to, by zmarnować szansę tak bardzo, że kapitan Sergio Ramos nie mógł powstrzymać się od wylewnej reakcji.

Fani Realu Madryt byli zaniepokojeni atakiem nadchodzącym w tym sezonie. Ponieważ Kylian Mbappe wyglądał nieprawdopodobnie, zrezygnowali z kolejnego sezonu, a Karim Benzema niósł sam cały ładunek punktacji. Nie można było liczyć na Garetha Bale’a. Rodrygo Goes był bardziej twórcą niż strzelcem. Obrażenia Eden Hazard uczyniły go ryzykownym wyborem.

Florentino Perez nawet nie rozważał zamiany Vinicius Junior na Kylian Mbappe
Ale Florentino Perez nigdy nie zawahał się w jego wsparciu. Bez względu na to, ile razy Winicjusz był powiązany z PSG jako gracz, który mógł wykonać wymarzony ruch Mbappe, prezydent Realu Madryt nigdy się nie poddał. Konsekwentnie wysyłał wiadomości do mediów w Hiszpanii, że Winicjusza nie można sprzedać i nie zostanie sprzedany pod żadnym warunkiem – nawet po to, by przejąć Mbappe.

Z czterema golami w czterech meczach LaLigi i znakomitym występem w Lidze Mistrzów przeciwko Interowi Mediolan, Vini zdołał usprawiedliwić Pereza w pierwszych pięciu meczach sezonu 2021-2022. Większość zasługi należy do samego gracza, a niektórzy trafiają również do nowego menedżera Carlo Ancelottiego za pomoc Viniemu w odnalezieniu pewności siebie, aby nie myśleć przed bramką.

Ale odłamek zasługi powinien przypaść Perezowi. W końcu rozkazy pochodzą z góry. Perez nadał w tym roku ton, że Vini będzie ważny i zawsze wspierał swoją inwestycję. To wiele znaczy, gdy gracz otrzymuje tego rodzaju wsparcie od prezydenta, a Vini zawsze wskazuje odznakę za każdym razem, gdy zdobywa punkty. Kocha ten klub. Więc zobaczyć, jak Perez zachowuje wiarę, a Vini go nagradza, to piękny widok.

źródło: therealchamps.com