Zidane przed derbami Madrytu

Już jutro Real podejmie na własnym stadionie lidera La Ligi, Atletico. Nadchodzące derby mogą mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo. Królewscy tracą do zespołu Simeone sześć punktów, mimo że mają rozegrane jedno spotkanie więcej. Poniżej prezentujemy to, co Zinedine Zidane miał do powiedzenia na przedmeczowej konferencji prasowej.

O jutrzejszym meczu…

Jest wiele tematów, które moglibyśmy poruszyć, z pewnością pozytywną kwestią był nasz występ w środku tygodnia. Chcemy się dobrze przygotować i skupić wyłącznie na jutrzejszym meczu. Czeka nas dobre spotkanie, mające ogromne znaczenie dla każdego kibica i piłkarza. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby w każdym meczu demonstrować, czym jesteśmy jako drużyna, bez myślenia o tym, czy wygramy La Ligę. Naszą ambicją jest zwycięstwo w każdym spotkaniu, od zawsze tak było. Będziemy skupieni na samym meczu, nie możemy rozpraszać się tym, że jesteśmy aktualnymi mistrzami. Oczywiście chcemy obronić tytuł, będziemy o to walczyć do samego końca. Jestem przekonany, że w każdym starciu damy z siebie wszystko.

O derbach jako finale…
Dla nas każde spotkanie jest jak finał. To kolejna okazja, aby zaprezentować to, jakim jesteśmy zespołe,. Chcemy pokazać dużą dawkę dobrego futbolu, tak jak zrobiliśmy to w środę.

O Atletico jako faworytach do mistrzostwa…
Tak, z obecną formą są faworytami do tytułu. W pełni wykorzystują swoje najlepsze atuty. Zawsze byli wymagającym rywalem, teraz zajmują pierwsze miejsce i celują w mistrzostwo. My skupiamy się na nas samych, na tym, co zrobimy jutro na boisku.

O Carvajalu i Valverde…
Normalnie z nami trenowali i będą dostępni na jutrzejszy mecz.

O zawodnikach z akademii…
W tym przypadku wszystko zawsze zależy od danej sytuacji. Mamy młodych zawodników, którzy mogą wykonać ten krok naprzód, muszą być na to przygotowani. Mamy bardzo szeroki skład, każdy musi cały czas w gotowości, to samo tyczy się chłopaków z drużyn młodzieżowych.

O Marcelo i Isco…
Zawsze będę w nich wierzył. To prawda, że ostatni nie grali zbyt często, ale cały czas są w moich planach. Przez te wszystkie lata w Realu pokazali, jakimi są piłkarzami. Osiągnęli tutaj wiele, teraz po prostu mniej grają. Co trzy dni muszę wybierać drużynę, taka jest moja praca. Isco i Marcelo dobrze pokazują się na treningach, jak wspomniałem, będę potrzebował każdego zawodnika. Rozumiem, że nie zaliczyli wielu minut na boisku. Taka jest teraz sytuacja, co nie oznacza, że będzie to trwało wiecznie. Najważniejsze jest to, że właściwie przykładają się do treningów i kiedy dostaną swoje szanse, będą musieli być gotowi dać dobry występ. Mamy tutaj wielu piłkarzy i wybranie wyjściowej jedenastki nie jest takie łatwe.

O pogoni za liderem…
Zawsze pytacie mnie o to, co się stanie. Najpierw musimy rozegrać spotkanie. Chcemy rozegrać świetne zawody, co nie będzie łatwe, bo Atletico to trudny rywal. Musimy dać z siebie wszystko, nie myśląc o końcowym wyniku. Mam zespół złożony z zawodników, którzy są w stanie robić niesamowite rzeczy. Na tym się skupiamy.

O zmianach…
Każdy mecz jest inny. Ostatnio nie zrobiliśmy wielu zmian, ale mamy teraz specyficzny okres. Jutro jest już inny mecz i może zrobimy pięć zmian w składzie, a może nie. Wszystko zależy od danego przeciwnika. Tak to widzę jako trener.

O Simeone…
Każdy ma swój styl. Nie będę kimś innym. Gdy szkoliłem się, żeby zostać trenerem, cały czas powtarzano mi, abym był sobą. Tak to już jest, każdy ma swoje wady i zalety. Simeone to fantastyczny trener. Ja staram się wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafię.

O stylu Atletico…
To nasi rywale, musimy zneutralizować ich najmocniejsze strony. Myślę, że większość ludzi się zgodzi, że Atletico od długiego czasu prezentuje się bardzo dobrze i tego się po nich spodziewam. Przede wszystkim koncentrujemy się jednak na tym, co my zrobimy, jak podejdziemy do tych derbów.

O Llorente…
Nie jestem zaskoczony tym, jak się prezentuje. To topowy piłkarz, obecnie pokazuje elementy swojej gry, których być może nie dostrzegliśmy w Realu. Teraz gra w inny sposób, wiedziałem, że posiada odpowiednią jakość. Cieszę się z tego, jak sobie radzi.

Źródło: realmadrid.com

Fot. Inma Flores, Diario AS