Zinedine Zidane odszedł z Realu Madryt

Stało się to o czym mówiono już od dłuższego czasu. Zinedine Zidane pożegnał się z zawodnikami Realu i zakończył współpracę z hiszpańskim zespołem. Tym samym zakończyła się kolejna wielka epoka w dziejach „Królewskich”.

Informacja ta została podana przez oficjalną stronę klubową. Póki co nie jest jeszcze wiadomo kto zastąpi francuskiego szkoleniowca. Spor mówiło się o Maximiliano Allegrim, ale wydaje się to być mało prawdopodobne. Włoch jest gotowy na powrót to Juventusu, gdzie obejmie schedę po Andreii Pirlo.

Wiemy natomiast kto (poza „Zizou”) prawdopodobnie pożegna się z „Los Blancos”. Media mówią o trzech zawodnikach, którzy powinni szykować się do transferu.

Pierwszym jest Gareth Bale. Walijczyk nie mógł się odnaleźć w Madrycie i ostatni czas spędził na wypożyczeniu w Tottenhamie. Tam przypomniał o swoich wielkich umiejętnościach i skutecznie pomógł zakwalifikować się „Kogutom” do europejskich pucharów.
Drugim nazwiskiem jest Eden Hazarad. Belg przychodził do Realu ze statusem gwiazdy i ze sporymi nadziejami na sukces. Tymczasem jego kariera w Madrycie drastycznie wyhamowała. „Królewscy” mają Hazarda dość i latem będą starali się go sprzedać, tak by odzyskać chociaż część zainwestowanych pieniędzy.
Ostatni jest Raphael Varane, któremu latem kończy się kontrakt. Sporo mówi się o tym, że francuski obrońca może przejść do któregoś z angielskich klubów. Jest w orbicie zainteresowania Manchesteru United.

Zinedine Zidane tym razem nie odchodzi w glorii sławy. W ostatniej kolejce jego Real przegrał rywalizację o mistrzostwo Hiszpanii z rywalem zza miedzy – Atletico. Niemniej jednak, pozostawia po sobie dobre wspomnienia i odchodzi z Madrytu jako trener światowej klasy.

źródło: sportslens.com