3 powody dla których Marcelo powinien odejść z Realu

Jak podaje ostatni raport gazety AS, Marcelo jest na liście 10 piłkarzy, którzy powinni latem odejść z Realu Madryt. Brazylijski obrońca jest jednym z najbardziej szanowanych zawodników „Królewskich”. W swoim czasie był jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie.

Przez lata Marcelo był jednym z kluczowych zawodników Realu. Teraz na horyzoncie pojawiło się odejście brazylijskiego obrońcy. Nie słychać, by działacze Realu byli zainteresowani zatrzymaniem Marcelo. Oto trzy powody dla których odejście Marcelo jest logiczne.

Słabsza dyspozycja w ostatnim czasie

To proste: każdy zawodnik czy to Realu czy innego wielkiego klubu musi dawać jakość. W ostatnim czasie u Marcelo o nią ciężko. Z tego też powodu rozsądnym jest poszukać nowej alternatywy dla niego. Dodatkowo w klubie znajduje się Miguel Guttierez i Ferland Mendy. Obaj zawodnicy spisywali się znacznie lepiej od Marcelo. W związku z tym lewa strona Realu już teraz wydaje się być zabezpieczona.

Finanse

Real Madryt wydaje się być zdeterminowany, by uzyskać jakąkolwiek kwotę za Brazylijczyka. W związku z tym będzie musiał się go pozbyć już w tym okienku. Jego kontrakt wygasa pod koniec sezonu 2021/2022 i wtedy „Królewscy” nic już na nim nie zarobią. Jak podaje transfermarkt.com Marcelo jest wart około 10 mln euro. Dodatkowo Real pragnie pozyskać napastnika oraz pomocnika jeszcze tego lata. W związku z czym potrzebować będzie zarówno tych pieniędzy jak i nieco większego luzu w budżecie płacowym. Kontrakt Marcelo opiewa na 266 000 euro tygodniowo. Już teraz mówi się o tym, że Juventus może włączyć się do gry o tego zawodnika. Byłby to świetny ruch, który ponownie zjednoczyłby Marcelo i Cristiano Ronaldo. Oczywiście, pod warunkiem, że ten drugi pozostanie na kolejny sezon we Włoszech.

Młodzież

Ferland Mendy wydaje się być obecnie pierwszym wyborem do obsadzenia lewej obrony. Jednak nie jest jedynym zawodnikiem mogącym tam grać. Wspomniany wyżej Miguel Guttierez również ma chętkę na grę w pierwszym zespole przez co rywalizacja wygląda doprawdy ciekawie. Warto również pamiętać o Sergio Reguilonie, który obecnie gra w Tottenhamie Hotspurs. Jego klauzula wykupu od „Kogutów” to zaledwie nieco ponad 30 milionów euro. Wydaję się więc, że nic nie stoi na przeszkodzie, by „Królewscy” sprowadzili go z powrotem.

Kolejna rzecz to nadciągająca wymiana pokoleniowa. Wiadomo, że młody zawodnik do rozwoju potrzebuje grania. Nie rozwinie się jeżeli miejsce do gry będzie blokował mu zawodnik doświadczony, ale w słabszej formie.

Chociaż odejście Marcelo będzie zakończeniem pewnego etapu to wydaje się, że musi to nastąpić. Już teraz. Póki „Królewscy” mogą na nim cokolwiek zyskać. W innym wypadku Marcelo odejdzie po zakończeniu przyszłego sezonu. Za darmo.

źródło: therealchamps.com