Erling Haaland w styczniu trafi do Madrytu?

Coraz więcej mówi się o tym, że Real Madryt będzie chciał sprowadzić norweskiego napastnika do siebie. W Madrycie Haaland miałby rozpocząć nową erę Galcticos i poprowadzić hiszpański zespół do tryumfów. Kwestią kluczową w tym wypadku może okazać się jedynie przyszłość Kyliana Mbappe. Wydaje się być mało prawdopodobne, by Real mógł sobie pozwolić na sprowadzenie obu napastników. Robiłoby to wrażenie bez wątpienia. Jednak potencjalne koszty takiego przedsięwzięcia znacznie przekraczałyby ewentualne korzyści. „Królewscy” będą więc musieli niedługo zdecydować czy chcą Erlinga Haalanda czy jednak reprezentanta Francji – Kyliana Mbappe.

Erling Haaland może podobno opuścić Borussię Dortmund już w styczniu. Jego klauzula najprawdopodobniej właśnie wtedy wejdzie w życie. Powszechnie uważano, że jego 64-milionowa klauzula Borussii Dortmund wejdzie w życie dopiero latem przyszłego roku, choć teraz to się zmieniło. Oznacza to, że największe marki europejskiego futbolu ruszą po podpis Norwega pod kontraktem.

Uważa się, że wiele klubów Premier League jest zainteresowanych Haalandem, w tym Manchester City, Chelsea i Manchester United.

Przyszłość Norwega była niejasna tego lata, bo pojawiło się wielu chętnych na niego. Jednak wygląda na to, że kluby póki co odpuściły temat Haalanda i wrócą do walki o napastnika Borussii w styczniu.

Hiszpańska Marca donosi, że już w styczniu jego obniżka ceny będzie aktywna, potencjalnie wywołując wojnę przetargową. Uważano, że Borussia Dortmund rozważy tego lata oferty około 150 milionów funtów, co nawet Haaland przyznał, że jest mało prawdopodobne.

„Mam nadzieję, że to tylko plotki, ponieważ 175 mln euro to dużo pieniędzy dla jednej osoby”.

Ruch napastników pomiędzy klubami był tego lata na porządku dziennym, a Chelsea sprowadziła Romelu Lukaku z Interu Mediolan. Manchester City również jest zainteresowany nowym frontmanem i desperacko chce podpisać kontrakt z Harrym Kane’em.

United może być  zainteresowane sprowadzeniem Haalanda następnego lata. Powodem może być fakt, że Edinson Cavani ma opuścić Old Trafford pod koniec bieżącego sezonu.

Szef Czerwonych Diabłów, Ole Gunnar Solskjaer, pracował wcześniej z Haalandem, podczas gdy obaj byli w norweskiej firmie Molde.

źródło: dailystar.co.uk