Transfer Mbappe dopiero kolejnego lata

Według doniesień, Real Madryt stracił nadzieję na podpisanie tego lata Kyliana Mbappe z PSG. Reprezentant Francji stoi przed niepewną przyszłością, a jego kontrakt w Parc des Princes wygasa w 2022 roku. Jednak wygląda na to, że Mbappe zamierza wypełnić umowę do ostatniego dnia i dopiero wtedy zmienić przynależność klubową.

Kylian Mbappe nie jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu z francuskim potentatem, a ostatnie doniesienia mówią, że odrzucił on nawet nową propozycję ze strony PSG. Francuski klub miał przedstawić mu nowy sześcioletni, lukratywny kontrakt. Napastnik pozostał jednak niewzruszony. Giganci Ligue 1 mieli nadzieję, że sprowadzenie Leo Messiego pomoże w zatrzymaniu Mbappe w drużynie. Wszystko wskazuje jednak na to, że transfer Argentyńczyka przyniesie zupełnie odwrotny skutek. Francuska szatnia ma za dużo gwiazd światowej piłki. Nie może przez to pomieścić tyle ego na raz, by każdy czuł się doceniony i wiedział, że jest najważniejszą postaci drużyny.

To daje nadzieje Realowi Madryt na sprowadzenie go kolejnego lata. Wtedy Francuz będzie wolnym agentem przez co jedyne opłaty jakie będą musieli uiścić Los Blancos to te dla zawodnika i jego agenta. Madryt miał nadzieję zwabić Francuza na Estadio Santiago Bernabeu przed zamknięciem okienka transferowego 31 sierpnia. Strona hiszpańska do tej pory nie wydała żadnych pieniędzy na rynku i podobno umieściła wszystkie swoje jajka w koszyku oznaczonym „Mbappe”. Paris Saint-Germain jednak wolało by Mbappe pozostał na ostatni rok kontraktu w Paryżu i dopiero wtedy pozwoliliby mu na odejście.

„Real Madryt postrzega podpisanie kontraktu z Mbappe tego lata jako prawie niemożliwe i nie będą rozważać próby z [Erlingiem] Haalandem z powodu prowizji, o którą poprosiłby [jego agent Mino] Raiola” – poinformował w sobotę Cadena COPE.

„Klub myśli, że Mbappe przyjdzie tylko wtedy, gdy emir [Kataru i właściciel PSG] zmęczy się nim, a nie ofertami lub gniewem Francuza”.

To cios dla Madrytu, chociaż Carlo Ancelotti i Florentino Perez z pewnością wiedzieli, że pozyskanie Mbappe tego lata będzie strzałem w dziesiątkę.

źródło: fourfourtwo.com