Karuzela wciąż się kręci

Jak już wcześniej informowaliśmy Real Madryt niebawem wyrusza w tourne do Ameryki. Zanim jednak się to stanie drużyna przepracuje około dwa tygodnie w ośrodku szkoleniowym w Madrycie. Okres przygotowań przed wyjazdem to jest też czas na zrobienie ostatecznych porządków w składzie. Sztab szkoleniowy dobrze sobie zdaje z tego sprawę i postanowił jeszcze nieco przewietrzyć szatnię. Okazuje się bowiem, że nawet czołowi piłkarze czasem tracą swój blask i muszą odejść na drugi plan, albo zmienić drużynę.

Jeden odchodzi

Piłkarzem, który został wytypowany przez działaczy do opuszczenia Realu Madryt jest Luka Jović. Królewscy już od dłuższego czasu próbują pozbyć się Serba z drużyny. Wszystko to ponieważ napastnik nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Dość powiedzieć, że Jović, który w 2019 roku kosztował Real Madryt aż 60 mln euro, strzelił dla zespołu Galacticos jedynie 3 bramki. Jak się jednak okazuje, mimo iż Real Madryt wystawił Jovića na listę transferową żadna drużyna nie zdecydował się o niego zabiegać. W związku z tym, aby niejako pozbyć się problemu klub z Madrytu oddaje zawodnika za darmo Fiorentinie. W umowie Real ma zapewniony procent od przyszłego transferu napastnika. Ponadto kasa klubowa zaoszczędzi nieco, bo nie trzeba będzie płacić pensji zawodnikowi, który nie ma szans pojawić się w pierwszym składzie, i nie stanowi dla zespołu istotnej wartości dodanej.

Drugi jednak zostaje

Odmiennie wygląda sytuacja Rodrygo Goesa. Brazylijczyk wprawdzie też nie może pochwalić się statystykami, bo w 108 meczach strzelił ledwie 18 jednak przez chwilę był bohaterem Realu Madryt. Chodzi oczywiście o pamiętne spotkanie Realu Madryt z Manchesterem City w półfinale Ligi Mistrzów. Wówczas to wykazał się błyskiem geniuszu i strzelił w ostatnich sekundach spotkania 2 bramki dające Królewskim zwycięstwo 3 d0 1. Niejako w nagrodę gotowy do podpisania jest nowy kontrakt z terminem wygaśnięcia 30 czerwca 2028. W umowie zawarta jest kosmiczna kwota odstępnego – 1 mld euro! Dla młodego zawodnika możliwość dalszej gry w Realu to świetna wiadomość.