Napięty grafik przygotowań

Wszystkie ligi europejskie mają tradycyjnie letnią przerwę w rozgrywkach. Nie inaczej jest z Primera División. W tym czasie większość klubów dokłada wszelkich starań by jak najlepiej przygotować się do najbliższego sezonu. W ramach tych przygotowań klubu dokonują wielu zmian personalnych. Jednakże ważniejsze może być przygotowanie fizyczne piłkarzy mających wystąpić w kolejnym sezonie. Sztab szkoleniowy Realu Madryt dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że zawodnicy muszą solidnie przepracować czas przed sezonem. Trener przygotowania fizycznego madrytczyków, Antonio Pintus, ma konkretny plan mający zapewnić możliwie najlepsze rezultaty zespołu w kolejnych rozgrywkach.

Przygotowania do sezonu

Z informacji pozyskanych z otoczenia Realu Madryt wiemy, że pierwsi zawodnicy mają stawić się w ośrodku przygotowawczym Królewskich już 8 lipca. Zawodnicy z pochodzący z Brazylii otrzymają dodatkowe 2 wolne dni. Najpóźniej bo 12 lipca na treningach pojawią się piłkarze występujący w czerwcowych meczach reprezentacji narodowych. Real Madryt ma szczegółowo zaplanowany okres przygotowawczy. 23 lipca drużyna rozegra pierwszy sparing. Może to być prawdziwe widowisko, gdyż rywalem będzie FC Barcelona. Antonio Pintus chce aby przed wylotem do Stanów Zjednoczonych zespół spędził możliwie dużo czasu w ośrodku szkoleniowym w Madrycie. Szkoleniowiec liczy na przynajmniej 10 dni solidnych treningów przed wylotem. Wszystko po to żeby móc przygotować zespół do bardzo wymagającego sezonu.

Wymagający sezon

Najbliższy sezon może okazać się szczególnie wymagający. Powodem tego jest mundial rozgrywany w Katarze na przełomie listopada i grudnia. Nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć jak taka przerwa w trakcie sezonu wpłynie na obciążenie kluczowych zawodników. Harmonogram meczy rozgrywanych przez Real Madryt będzie bardzo napięty. Królewscy już 10 sierpnia zagrają o Superpuchar Europy. Dodatkowo od początku września zaczynają rozgrywki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Faza grupowa ma zostać zakończona do listopada. W związku z tym pozostaje nam mieć nadzieję, że sztab szkoleniowy dobrze przygotuje drużynę do ciężkiego sezonu.