Ciąg dalszy przetasowań

Tradycyjnie w okresie letnim kibice futbolu emocjonują się występami reprezentacji poszczególnych krajów. Oczywiście ma to związek z przerwą między sezonami. Dla większości drużyn okres letniej przerwy to czas na przeanalizowanie składu i rozważenie koniecznych zmian. Real Madryt chcąc utrzymać pozycję również musi poczynić stosowne przygotowania do rozgrywek. W ostatnim artykule informowaliśmy o nabyciu jednego z najlepszych obrońców. Tym razem zajmiemy się pewnymi doniesieniami z wewnątrz klub. Informacje te są równie ciekawe co plotki transferowe.

Nowy kontrakt dla Viniciusa

Już niebawem Real Madryt podpisze nowy kontrakt z jednym ze swoich gwiazdorów Viniciusem Juniorem. Reprezentant Brazylii wielokrotnie dawał znać, że chce kontynuować swoją karierę na Santiago Bernabéu. Sprawa wydaje się więc być już przesądzona. Po pewnych negocjacjach zawodnik oraz klub doszli do porozumienia. Nieoficjalnie mówi się, że pewnym problemem było ustalenie długości obowiązywania nowego kontraktu. Osiągnięty kompromis zakłada, że Vinicius związany będzie z klubem kontraktem obowiązującym do 2027 roku. Reprezentant Brazylii będzie zarabiać 10 mln euro rocznie, a kontrakt zawiera także kwotę odstępnego wynoszącą bagatela 1 miliard euro!

Na wylocie

W zupełnie innej sytuacji znajdują się Marco Asensio i Daniel Ceballos. Umowy obu piłkarzy podpisane z Realem Madryt wygasają za rok. Żaden z nich nie ma raczej większej szansy na regularne występy w zespole prowadzonym przez Carlo Ancelottiego. W związku z tym klub zasugerował im, że dla ich kariery najlepszym rozwiązaniem może być znalezienie nowego pracodawcy. Oczywiście Real nie będzie ich do niczego zmuszał, jednak dla większości zawodników ważna jest regularna gra w pierwszym składzie, a na to nie mają co liczyć. Jeśli zdecydują się mimo wszystko pozostać w klubie, to możliwe że zostanie zaproponowane im przedłużenie kontraktów. Jeśli jednak liczą na dalszy rozwój kariery sportowej powinni raczej poważnie przemyśleć sugestię działaczy klubu.