Królewscy nie zamierzają dokonać transferu prawego obrońcy

Trenerzy i zarząd Realu Madryt całkowicie wierzą w Daniego Carvajala. Nic nie wskazuje na to, aby prawa obrona została wzmocniona przed sezonem. 

Aktualna sytuacja defensywna Królewskich 

W obecnym sezonie najbardziej krytykowana w Realu Madryt jest prawa strona obrony. Jej podstawowym zawodnikiem jest Dani Carvajal, jego zmiennikiem Lucas Vazquez, natomiast na wypożyczeniu przebywa Alvaro Odriozola. Klub nie planuje pozyskania w to miejsce żadnego nowego zawodnika oraz pragnie nadać ciągłość trzem Hiszpanom – podaje MARCA. 

Ponadto żaden z wyżej wymienionej trójki nie zamierza rozstać się z klubem. Real Madryt rozmawia z Odriozolą, którego wypożyczenie do Fiorentiny zakończy się po tym sezonie. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Jednak dziennik podkreśla, że nic nie wskazuje na to, że transfer do drużyny na tę stronę defensywy dojdzie do skutku. 

Wielka wiara w Daniego Carvajala 

Istotna w tej sprawie jest pełna wiara działaczy w 30-letniego Daniego Carvajala. To zaufanie podzielają również szkoleniowcy. Wszyscy przyznają, iż nie jest to najlepszy sezon Hiszpana przede wszystkim ze względu na kontuzje, jednak dodają, że cały czas widzą go w roli podstawowego gracza Realu Madryt. Potwierdza to również nowa umowa do 2025 roku, jaką piłkarz podpisał ostatniego lata. Sam Carvajal ma być dość samokrytyczny oraz szuka poprawy w aspekcie zarówno kontuzji, jak i swojej gry. 

Carlo Ancelotti podkreśla, że Carvajal daje mu równowagę, doświadczenie oraz umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu. Spotkanie z PSG przeciwko Kylianowi Mbappe zbiegł się z jego powrotem do optymalnej formy fizycznej po zarażeniu Covid-19 oraz niemal trzema wcześniejszymi występami w obecnym roku kalendarzowym. Włoch całkowicie ufa defensorowi oraz twierdzi, że wróci na swój najlepszy poziom poprzez regularność. W drużynie mają ogromne nadzieje na jego dużo lepszą grę w rewanżu z Francuzami.