Isco rozstaje się z Realem

Rozstanie z gwiazdorem Realu Madryt – zawodnik dogadał się już z nowym klubem

Isco po dziewięciu latach współpracy rozstanie się z Realem Madryt. Taką informację opublikował w środę kataloński “Sport”. 29-latek podobno już dogadał się również z nowym klubem.  

Wielkie zmiany w Królewskich  

Kibice Królewskich niebawem będą musieli przyzwyczaić się do wielkich zmian, jakie nastaną w Realu Madryt. Kataloński “Sport” donosi, że z drużyną rozstanie się jeden z graczy o najdłuższym stażu. Mowa oczywiście o Isco, który od dłuższego czasu już nie pełni tak ważnej funkcji, jak jeszcze kilka lat temu. W obecnym sezonie Hiszpan spędził na boisku jedynie 342 minuty. Jego kontrakt kończy się już 30 czerwca bieżącego roku.  

Gwiazdor Realu Madryt po latach rozstanie się z klubem  

Od kilku lat spekuluje się na temat transferu ofensywnego pomocnika. W ostatnim czasie jego nazwisko kojarzone było z przenosinami m.in. do Premier League. 29-latka w swoim składzie widzą podobno West Ham United i Newcastle United. Co więcej, zainteresowanie pomocnikiem wykazała również Borussia Dortmund oraz AC Milan.  

Z informacji, jaką podaje “Sport” wynika, iż Isco pozostanie w Hiszpanii. Piłkarz miał już osiągnąć porozumienie ustne z Sevillą. Drużyna z Andaluzji od dawna obserwuje poczynania zawodnika i już wiele razy próbowała go do siebie sprowadzić. Jeśli to, co podaje kataloński dziennik, potwierdzi się, w końcu uda się dokonać transferu.  

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Isco spotka się ze swoim dobrym znajomym. Szkoleniowcem Sevilli jest bowiem Julen Lopetegui. Panowie współpracowali w czasie gry w reprezentacji Hiszpanii, jak i również w Realu Madryt.  

Isco dołączył do Królewskich w czerwcu 2013 roku. Wtedy utalentowany pomocnik przyniósł się z Malagii na Santiago Bernabeu za 30 milionów euro. Dla “Los Blancos” rozegrał dotychczas 350 spotkań. W tym czasie m.in. dwukrotnie został mistrzem Hiszpanii oraz cztery razy wygrał Ligę Mistrzów.  

Sevilla to klub, który na chwilę obecną zajmuje drugie miejsce w tabeli La Liga. Do lidera w tabeli, jakim jest Real Madryt, brakuje jej sześciu punktów.