Oficjalnie: Esther przenosi się do Realu Madryt

Real Madryt sfinalizował swój czwarty transfer tego lata. Do zespołu „Królewskich” dołączy Esther Gonzalez. 28-letnia atakująca do Madrytu przeniesie się z Levante. Zawodniczka jest u szczytu swojej kariery. Jest jedną z najskuteczniejszych piłkarek w hiszpańskiej lidze. Real Madryt Femine liczy, że doda nowej energii i jakości w poczynania zespołu.

W zeszłym sezonie Esther wystąpiła w 34 spotkaniach. Zdobyła w nich równe trzydzieści bramek. Przez praktycznie cały sezon była główną kandydatką do zdobycia korony króla strzelców. Ostatecznie jednak została ona pokonana przez atakującą FC Barcelony – Jenni Hermoso. Hermoso wyprzedziła Gonzalez w ostatniej kolejce rozgrywek. To będzie interesujące wydarzenie oglądać Gonzalez w barwach Realu Madryt. Wyniki indywidualne zawodniczki w zeszłym sezonie były jej najlepszymi osiągnięciami. W Madrycie będzie miała możliwość poprawienia tychże. Najpierw jednak musi pokonać konkurencję, którą spotka w stolicy Hiszpanii.

W Realu Esther Gonzalez będzie rywalizowała  o miejsce w składzie z Nahikari Garcią i Kosovare Asilani. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie trzy będą mogły występować jednocześnie na boisku. Oznaczałoby to zmianę ustawienia na 4-4-2 diament. Jednak czy szkoleniowiec żeńskiej ekipy zdecyduje się posadzić na ławce rezerwowych Martę Cardonę? Skrzydłowa była najlepszą zawodniczką „Królewskich” w zeszłym sezonie.

Esther Gonzalez zna doskonale stolicę Hiszpanii. W przeszłości występowała w lokalnym rywali Realu – Atletico. To właśnie z tej drużyny przeniosła się jakiś czas później do Levante.

źródło: managingmadrid.com