Raphael Varane gotowy do przejścia do Manchesteru United

Manchester United i Real Madryt znaleźli wspólny język w sprawie przeprowadzenia transferu Raphaela Varane’a. Środkowy obrońca ma przenieść się do Anglii już tego lata. Będzie to zwieńczenie sagi trwającej od kilku lat.

Ole Gunnar Solskjaer bardzo nalegał na sprowadzenie francuskiego środkowego obrońcy. Norweg próbuje zbudować w Manchesterze zespół, który będzie w stanie wrócić do walki o najwyższe cele. Doświadczony Francuz ma mu w tym pomóc.
United jak do tej pory było łączone z kilkoma wielomilionowymi transferami. Jednak to obrońca Realu Madryt najprawdopodobniej będzie pierwszym transferem „Czerwonych Diabłów”. Nowy szkoleniowiec „Królewskich” – Carlo Ancelotti – nie jest przekonany do umiejętności Raphaela Varane’a i nie widzi przeciwwskazań, by ten odszedł z madryckiego klubu.

Francuz występuje w Realu Madryt od dziesięciu lat. Na swoim koncie ma ponad trzysta spotkań w białej koszulce „Los Blancos”. To z nim w składzie Real sięgnął po Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu. Teraz dla francuskiego obrońcy nadszedł czas, by spróbować nowych wyzwań. Kwota, która podawana jest przez media zarówno w Hiszpanii, jak i na Wyspach wynosi około 60 milionów funtów.

żródło: football-talk.co.uk