Real Madryt – ile zarobi za udział w Superpucharze?

Hiszpańska Federacja Piłkarska zarobi od Arabii Saudyjskiej na Superpucharze Hiszpanii około 40 milionów euro. Połowa tej kwoty przeznaczona zostanie na premie uczestników.

Podział zysku na uczestników — co obejmuje?

Już podpisano  kontakt RFEF z Arabią Saudyjską odnośnie organizacji Superpucharu Hiszpanii. Jego ważność obejmuje czas aż do 2029 roku. Arabski kraj przekazuje za to Federacji kwotę wysokości około 40 milionów euro. Połowa tej sumy trafia do uczestników. Za udział w turnieju wypłaca się po 800 tysięcy euro półfinalistom, 1,4 miliona euro finaliście oraz 2 miliony euro zwycięzcy.

Pewne zyski jeszcze przed rozpoczęciem gry

W dodatku kluby otrzymają premię za „historię”, która w najwyższych przypadkach Barcelony i Realu Madryt wynosi 6 milionów euro. W związku z tym oba kluby rozpoczynają turniej z zapewnionymi 6,8 miliona euro. Pozostałe drużyny wyceniane są adekwatnie mniejszymi kwotami. Mundo Deportivi oraz La Razon wyceniają, iż doliczając przychody telewizyjne i sponsorskie, przy wygraniu mistrzostw Królewscy lub Barca mogą zarobić nawet 12,5 miliona euro. W przypadku Athleticu to mniej więcej 3 miliony euro, co potwierdził jego prezes. Kolejne 20 milionów euro Federacja w pełni przeznacza na wsparcie futbolu juniorskiego, klubów z niższych lig, amatorskiego czy kobiet.