Mbappe w Real Madryt?

Ogromne kwoty dla Kyliana Mbappe w Realu Madryt

Zarobki francuskiego gwiazdora z PSG nie są już żadną tajemnicą. Jeden z najlepszych piłkarzy świata Kylian Mbappe miał zostać przeniesiony do Realu Madryt, jednak Parc des Princes odrzuciło ofertę. Powodem nieprzyjęcia propozycji Królewskich była nadzieja na pozostanie kluczowego gracza w swoich szeregach. 

Horrendalna pensja Mbappe w Realu Madryt 

Taka decyzja PSG sprawiła, iż decyzja odnośnie transferu pozostanie w rękach Mbappe. Jego kontrakt kończy się wraz z końcem czerwca 2022 roku, przez co od 1 stycznia może swobodnie negocjować z innymi klubami sprawy związane z indywidualnym kontraktem. Dodatkowo z uwagi na wygasającą umowę 23-latek będzie miał możliwość przeniesienia się do nowej drużyny całkiem za darmo. Nowe wieści w programie “Chiringuito” przekazał słynny dziennikarz Josep Pedrerol, który od wielu miesięcy uważnie przygląda się dokonaniom Francuza. Uważa on, iż ogłoszenie rezygnacji ze współpracy z PSG przez 23-latka nastąpi już w lutym, przy okazji starcia obu klubów w Lidze Mistrzów. 

Korzystniejsze warunki w Realu Madryt niż w PSG 

Tymczasem hiszpański portal “ABC” doniósł, jaką pensję będzie otrzymywał Mbappe, kiedy dostanie się do Królewskich. Francuz ma podpisać z Realem Madryt sześcioletni kontrakt. Tamtejsi dziennikarze twierdzą, iż francuski gwiazdor będzie zarabiał 21 mln euro netto rocznie. Co więcej, otrzyma 40 mln euro bonusu za samo podpisanie umowy. W sytuacji, w której Mbappe przedłużyłby kontrakt z PSG, jego wypłata wynosiłaby 36 mln netto rocznie.