Transfer, który okazał się niewypałem za 160 mln euro. Zawodnik z powodu kontuzji opuści kolejne mecze

Real Madryt podzielił się informacją, iż Eden Hazard doznał urazu kostki. Na chwilę obecną pewne jest to, że piłkarz przejdzie operację, która wykluczy go z gry na co najmniej miesiąc. 

Eden Hazard — gwiazda Premier League, która walczy z licznymi kontuzjami 

Eden Hazard to bez wątpienia jeden z największych niewypałów transferowych, z jakim spotkał się Real Madryt. Belg przeniósł się za 160 mln euro na Santiago Bernabeu w 2019 roku. Poprzednio reprezentował barwy Chelsea i uznawany był za największą gwiazdę Premier League. Co więcej, miał on zostać następcą Cristiano Ronaldo, który przenosi się do Juventusu. 

Ta misja jednak okazała się porażką, gdyż Hazard zaczął doznawać urazu za urazem. Ponadto Belg miał nawet kłopoty z utrzymaniem wagi. Z przyczyn zdrowotnych stracił już 63 spotkania w barwach Realu Madryt – tak podaje portal Transfermarkt. 

Operacja i kolejny miesiąc przerwy przed Hazardem 

W piątek okazało się, iż czas niedyspozycji piłkarza jeszcze wzrośnie. Wszystko dlatego, że Eden Hazard doznał następnej kontuzji. Real Madryt poinformował, iż przed Belgiem poważna operacja kostki, po której czego go minimum miesięczna przerwa od gry. Oznacza to, że nie będzie on obecny nie tylko na meczach ligowych, ale także na spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Chelsea. 

Eden Hazard w obecnym sezonie nie uzupełniał podstawowego składu Realu Madryt. Belgijski skrzydłowy dotychczas rozegrał jedynie 22 spotkania. W tym czasie zdobył jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty. Niestety jego kontuzja mocno ograniczy pole manewru Carlo Ancelottiemu, który cały czas drży o zdrowie najlepszego strzelca drużyny. Oczywiście chodzi o Hazarda. 

Kolejny uraz może sprawić, iż zarząd Realu Madryt całkowicie straci cierpliwość do Belga i pożegna się z nim po zakończeniu sezonu. Hiszpańskie media podają, iż Hazard mimo to nie może narzekać na brak ofert. Najbardziej prawdopodobną opcją jest powrót do Premier League, gdyż poważnie zainteresowane jego wypożyczeniem jest Newcastle United.