Vinicius Tobias — nowy nabytek Realu Madryt

18-letni piłkarz zostanie wypożyczony z Szachtara do końca obecnego i przyszłego sezonu. Po tym czasie Real Madryt będzie mógł wykupić go za 18 milionów euro.

Najpierw wypożyczenie, później możliwość wykupienia

Real Madryt obecnie przeprowadza transfery na wiosnę. Klub podpisał już umowę z Viniciusem Tobiasem. Jest to brazylijski prawy obrońca z Szachtara Donieck. Piłkarz, jak potwierdza AS, będzie wypożyczony do końca obecnego i kolejnego sezonu. Co więcej, po tym czasie możliwe będzie wykupienie go za 18 milionów euro. Młody zawodnik będzie występował w Castilli, która ma dwa wolne miejsca. W dodatku nie przekracza limitu obywateli spoza Unii Europejskiej. Pozyskaniem zawodnika zainteresowane jest również Atletico Madryt.

Vinicius Tobias — dotychczasowe osiągnięcia piłkarza

Piłkarz, który 23 lutego skończył 18 lat, nie zdołał jeszcze zadebiutować w pierwszym zespole Szachtara w czasie oficjalnego meczu. 18-letni piłkarz, który trafił do Ukrainy w styczniu, wystąpił w sześciu meczach towarzyskich, zanim Rosją wtargnęła na tereny Ukrainy. Agresja Władimira Putina zmusiła drużynę do zaprzestania działalności. W konsekwencji Tobias przeszedł do Szachtara z Internacionalu Porto Alegre. Tam sześciokrotnie wystąpił w kadrze młodzieżowych Brazylii.
Przybycie Viniciusa Tobiasa w połowie sezonu miało miejsce dzięki przejściowym zmianom, jakie w regulaminie wprowadziła  FIFA. Pozwoliły one zawodnikom grającym w klubach Ukrainy i Rosji znaleźć nowy klub. To wyjątkowe okno transferowe jest otwarte przez miesiąc. Mowa o czasie od 7 marca do 7 kwietnia. W ramach tego wyjątku każdy klub może sprowadzić maksymalnie dwóch graczy.
Vinicius Tobias nie ma możliwości wystąpienia w pierwszej drużynie w La Lidze, gdyż w kadrze znajduje się obecnie trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej — Militao, Rodrygo oraz Vini.  Tobias będzie mógł za to zostać powołany do Ligi Mistrzów, w której UEFA, akceptując przepisy FIFA, zezwoliła na rejestrację dwóch nowych graczy z Rosji i Ukrainy.