Królewscy podjęli decyzję w sprawie przyszłości Edena Hazarda. Pojawiła się gotowość na ustępstwa

Real Madryt pragnie za wszelką cenę zaprzestać współpracy z Edenem Hazardem już podczas najbliższego lata. W związku z tym zarząd klubu rozważa wypożyczenie go do innej drużyny — podane „AS”.

Real Madryt stracił cierpliwość do Hazarda

Belg wyczerpał już limit szans, jaki dała mu stolica Hiszpanii. Wszystko to sprawia, że sezon jest już dla niego stracony. „Los Blancos” uważają, iż jest on idealną osobą w kontekście kampanii 2022/2023. Celem jest znalezienie mu nowej drużyny.
31-latek dotychczas odrzucał możliwość odejścia, tłumacząc to między innymi świetnym samopoczuciem na iberyjskiej ziemi. Na stół położono jednak bardzo mocną kartę przetargową, którą ma w zanadrzu Real Madryt.
W listopadzie rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2022. Chociaż Roberto Martinez powtarza, że drzwi dla skrzydłowego będą zawsze otwarte, to w głębi duszy pragnie, aby kapitan jego teamu zaczął regularnie uczestniczyć w spotkaniach.

Plany transferowe Królewskich

„Królewscy” latem planują sprowadzić Juliana Mbappe. Co więcej, Francuz może. Je być jedynym wzmocnieniem ofensywnym Realu Madryt.
Wiele .osi się również o Erlingu Braucie Haalandzie, mimo że jest on o wiele bliżej Manchesteru City. Ich przybycie jeszcze bardziej oddaliłoby Edena Hazarda od pierwszego składu.
Mając to na uwadze, jak informuje „AS” lider tabeli LaLigi wraz z zakończeniem trwających rozgrywek podejmie temat potencjalnej liczby minut w następnym sezonie w aspekcie mu działu w Katarze.
Uważa, iż argumentacja trafi do doświadczonego zawodnika, który w końcu zrozumie, że aby dostać się na poziom znany Chelsea musi zacząć grać co tydzień. Nie jest powiedziane, że w klubie pokroju Realu Madryt, ale takim, który na niego postawi.
Dziennik spostrzegł, iż nawet gdy 116-krotny reprezentant „Czerwonych Diabłów” zgodzi się na odejście, bardzo ciężko będzie mu znaleźć pracodawcę. A to dlatego, że jego pensja wynosi 15 milionów euro netto w skali miesiąca, a więc 30 milionów brutto.
W związku z powyższym Hiszpanie są gotowi na ustępstwa odnośnie opłacenia części wynagrodzenia w ramach wypożyczenia. Ma ono być skoncentrowane na definitywnym rozstaniu się – nawet z opcją lub obowiązkiem kupna.