Marcelo rozstaje się z Realem

13 czerwca zakończyła się pewna era w piłkarskim życiu jednego z zawodników Realu Madryt. Na uroczystości w Valdebebas Florentino Pérez pożegnał w imieniu klubu Marcelo. Sam zawodnik nie krył wzruszenia podczas ceremonii. Podczas oficjalnego pożegnania kibice mieli także okazję obejrzeć krótki film przedstawiający karierę byłego już kapitana Królewskich.

Marcelo w liczbach

Marcelo trafił do klubu w 2007 roku w wieku zaledwie 18 lat. Przez kolejne 16 sezonów spełniał marzenia większości chłopców grających na podwórkach – występował na Estadio Santiago Bernabéu. W tym czasie wraz z Realem Madryt osiągnął wszystko co tylko można w piłce klubowej. W Hiszpanii zdobył 6 razy tytuł mistrzowski, 5 razy Superpuchar Hiszpanii i 2 razy Puchar Króla. Równie duże, a może nawet większe sukcesy triumfował Marcelo na arenie międzynarodowej. Zdobycie Pucharu Europy 5 razy, Superpucharu Europy 3 razy oraz klubowego mundialu 4 razy mówią same za siebie. Należy także pamiętać, że Marcelo wielokrotnie zdobył wyróżnienia indywidualne. Brazylijski obrońca 6-krotnie znalazł się w Światowej Jedenastce FIFA, a także 3 razy został wybrany do Drużyny Roku FIFA.

Madryt na zawsze domem Marcelo

W trakcie swojej przemowy Florentino Pérez podkreślał ogromne zasługi Marcelo. Wskazał, że zawodnik jest jednym z najlepszych obrońców grających w barwach Królewskich. Mówił także o sercu do gry, które Marcelo pokazywał w każdym z pośród 546 rozegranych przez niego meczy. Sam Marcelo dziękował za ogromne wsparcie, które otrzymywał od klubu. Przyznał, że ma wiele radosnych wspomnień i pozytywnych emocji związanych z występami w klubie. Czuje, że jego najbliżsi są z niego dumni. Dlatego też podkreśla, że odchodzi z klubu z podniesioną głową. Obrońca wierzy, że przyszłość Realu Madryt jest bardzo obiecująca. Mówiąc o tej obiecującej przyszłości wskazuje także na swojego syna. Dziesięcioletni Enzo Vieira gra w szkółce Realu i wiele wskazuje na to, że również będzie świetnym piłkarzem.