Trudne czasy legendy Realu Madryt. Jaka przyszłość czeka Cristiano Ronaldo?

Nie ulega wątpliwości, że Real Madryt zawdzięcza bardzo wiele Cristiano Ronaldo, który broni obecnie barw Manchesteru United. Portugalski zawodnik nie ma jednak łatwego życia, a w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele plotek dotyczących jego osoby.

Przyszłość 37-latka w Manchesterze United od dłuższego czasu (przede wszystkim z powodu braku awansu angielskiego klubu do rozgrywek Ligi Mistrzów) pozostaje przedmiotem wielu spekulacji, a sam Ronaldo podobno nadal jest zdeterminowany, aby wymusić swoje odejście z Old Trafford jeszcze przed końcem letniego okienka transferowego.

Bayern Monachium, Paris Saint-Germain, Chelsea FC i Real Madryt to kluby, z którymi w ostatnim czasie łączony był Cristiano Ronaldo, ale wszystkie z nich odrzuciły możliwość podpisania umowy z reprezentantem Portugalii – przede wszystkim z racji jego wysokich zarobków w odniesieniu do wieku. W ostatnich dniach pojawiły się także sygnały o możliwych przenosinach Ronaldo do Atletico Madryt, ale wygląda na to, że ten ruch także nie dojdzie do skutku.

Uważa się, że Manchester United, który w przeszłości blokował odejście byłej gwiazdy Realu Madryt, jest teraz otwarty na pomysł, aby napastnik opuścił Old Trafford ze względu na jego negatywny wpływ na relacje w drużynie. Z medialnych spekulacji wynika, że Ronaldo czasami siedzi sam podczas lunchu w klubowym kompleksie treningowym Carrington, a także okazuje swoją frustrację podczas wielu sesji treningowych, co doprowadziło do zmiany stanowiska trenera angielskiego klubu Erika ten Haga .

W opinii samego zawodnika, powyższe doniesienia są kłamstwem, o czym poinformował we wtorek wieczorem za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Instagramie.

– Za kilka tygodni, kiedy udzielę wywiadu, prawda wyjdzie na światło dzienne. Media kłamią. Mam notatnik i w ciągu ostatnich kilku miesięcy ze 100 wiadomości, które pojawiły się na moj temat, tylko 5 było prawdziwych. Sami widzicie jak to wygląda. Trzymajcie się mojej rady  – napisał były zawodnik Realu Madryt na swoim oficjalnym koncie.

Ronaldo, który brał udział w dwóch pierwszych meczach swojej drużyny w Premier League w sezonie 2022-23, opuścił przedsezonową trasę Manchesteru United po Tajlandii i Australii w lipcu z powodu problemów osobistych. Napastnik rozegrał całe 90 minut w sobotnim, przegranym 0:4 meczu z Brentford, ale pod koniec meczu nie uścisnął ręki trenera Ten Haga, co doprowadziło do dalszych spekulacji na temat jego sytuacji w klubie.

Sky Sports News poinformowało w niedzielne popołudnie, że Manchester United rozważa rozwiązanie kontraktu z Ronaldo z powodu jego niedawnego zachowania.

Źródło: www.halamadrid.pl